Doba postní: doba naslouchání

7. 3. 2009

V pátek nám skončil týden duchovních cvičení, která na Velehradě vedl bývalý sekretář kardinála Vlka P. Vladimír Málek. Tyto dny byly zcela zasvěceny naslouchání Pánu, jenž k nám neustále promlouvá, ale během postní doby od nás očekává zvýšenou pozornost. Připomíná nám to také stránka dnešního nedělního evangelia, jež nám znovu předkládá proměnění Krista na hoře Tábor: Zatímco stáli celí užaslí tváří v tvář proměněnému Pánu, který hovořil s Mojžíšem a Eliášem, Petra, Jakuba a Jana náhle zahalil mrak, z něhož vycházel hlas, který prohlašoval: „To je můj milovaný Syn. Toho poslouchejte!“ (Mk 9,7).

| Rubrika: News | 0 Komentářů:

Centrum pro rodinu pořádá cyklus přednášek DOSPÍVÁNÍ

1. 3. 2009

Čas dospívání dětí představuje pro rodiče nelehké období, na které se nelze nijak zvlášť připravit. Začíná už v 11 - 13 letech a na tento „běh na dlouhou trať“ neexistuje jednoduchý návod, jediná správná výchovná metoda.

Cyklus přednášek DOSPÍVÁNÍ nabízí možnost získat informace, povzbuzení a radu, prostor pro sdílení a vyjádření svých obav a pochybností, rodičům dodává potřebnou sílu a chuť provést děti tímto obdobím co nejlépe.

Noc kostelů 29. 5. 2009 - první návrhy programu

24. 2. 2009

Noc kostelů se letos úplně poprvé uskuteční v Brně a Třebíči! Pořadatelé chtějí při této akci pozvat co nejširší veřejnost do svých kostelů a klášterů, v jejichž prostorách připravují bohatý program na celý večer až do pozdních nočních hodin. Program v kostele Proměnění Páně začíná dostávat konkrétní obrysy. Jsou to sice jen první nápady, mohou však dobře posloužit jako výchozí materiál k diskuzi. Najdete je v sekci Noc kostelů poprvé v Třebíči.

Atmosféra noci vytvoří prostor otevřenosti a rozmanitý program nabídne návštěvníkům možnost setkat se s křesťanstvím v sakrálním prostoru

Studujte teologii! V Olomouci mají nový obor

20. 2. 2009

Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci nabízí v akademickém roce 2009/2010 v magisterských a bakalářských studijních programech více než 10 oborů prezenčního (denního) a kombinovaného (dálkového) studia. Základní informace jsou uvedeny

| Rubrika: News | 0 Komentářů:

Hledají se tvoje fotografie!

20. 2. 2009

Tento náš farní web, jako asi většina ostatních, má své dvě základní funkce: poskytnout potřebné informace a prezentovat naše společenství.

To je téměř nemožné bez zajímavých fotografií ze života naší farnosti. Ty doma určitě nějaké máš, které by stálo za to zde zveřejnit. Tak se nenech přemlouvat a nabídni je, prosím. Kontakty určitě máš a znáš. Pokud ne, najdeš je v sekci "O nás".

P. Vlastimil

Začíná příprava snoubenců

19. 2. 2009

Ať už jste pevně rozhodnutí vstoupit do manželství, nebo o tom zatím jen uvažujete, rozhodně byste si neměli nechat ujít příležitost společně se nad tímto krokem zamyslet.

V naší farnosti se pravidelně koná příprava snoubenců zaměřená na základy biblického poselství, podstatu manželství uzavíraného v kostele a problematiku manželského a rodinného života (podstata ženského a mužského pohledu na svět, na lásku a manželství, možné krize a jejich řešení, úskalí ve výchově dětí ap.).

Celkem se jedná asi o 6-8 hodin. Letošní jarní příprava začne 14. března

Speciální číslo časopisu Bioetika – Scripta bioetica

19. 2. 2009

Kongregace pro nauku víry zveřejnila 12. 12. 2008 instrukci O některých otázkách bioetiky DIGNITAS PERSONAE

Instrukce začíná slovy „Dignitas personae“ – Důstojnost osoby musí být uznána každému člověku od početí až po přirozenou smrt. Tento základní princip vyjadřuje velké „ano“ vůči lidskému životu. Instrukce je věroučné povahy a papež Benedikt XVI. ji výslovně schválil. Obrací se nejen na věřící, ale „na všechny lidi, kteří hledají pravdu“.

MODLITBA, PŮST, ALMUŽNA

19. 2. 2009

(Budeme číst v neděli 1. 3. 2009)

Postní doba je obdobím přípravy na Velikonoce, kdy si připomínáme utrpení, smrt