Jdi na obsah Jdi na menu

Oslava narozenin KG začala ve středu 25. 3.

25. 3. 2009

Katolické gymnázium Třebíč slaví  patnáct let svého trvání. Několik fotografií ze slavnostní mše svaté najdete zde. Gymnázium navazuje na tradici serafínského školství, která byla přerušena totalitním režimem. V současné době je katolické gymnázium a jeho studentský klub Halahoj nepostradatelnou součástí života města i celého kraje.

„Katolické gymnázium se podílí na poslání církevního školství, proto vedle svého zaměření na cizí jazyky, nabízí studentům pomoc v etickém, náboženském i osobním rozvoji,“ přibližuje ředitel Pavel Krška s tím, že povinná je angličtina, němčina a latina. Povinně se také vyučuje náboženství. Navíc a nepovinně je možné studovat i čínštinu.

ObrazekOslavy začaly ve středu 25. března v 8.00 slavnostní mší svatou v kostele Proměnění Páně na Jejkově. Hlavním celebrantem byl generální vikář brněnské diecéze Jiří Mikulášek.  Od deseti hodin probíhal kulturní program studentů ve Fóru, po něm prohlídka školy.

Původně sídlilo gymnázium v Podklášteří, teprve v roce 1999 se přesunulo do bývalého kapucínského kláštera. Po náročných prázdninových rekonstrukcích bylo katolické gymnázium slavnostně otevřeno v září 2000. Díky novým a větším prostorům se rozšířil počet tříd na současných dvanáct. Do historie této školy se zapsaly pravidelné jazykové kurzy v Šafově, Oberhöflein a Langau pod vedením P. Andrease Brandtnera a Mgr. Evy Hortové, systematická práce se studenty ve volném čase, výstavy v galerii Chodba, Nocturna a aktivity klubu Halahoj.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář