Jdi na obsah Jdi na menu

Z vůle Nejvyššího Velekněze byl na věčnost povolán Mons. Metoděj KOTÍK

20. 7. 2010

Mons. METODĚJ KOTÍK se narodil 18. července 1915 v Dolních Borech u Velkého Meziříčí, na kněze byl vysvěcen 5. července 1940 v Brně.

Kněžské působení započal v Jemnici jako kaplan, později administrátor a farář, pak byl administrátorem v Novém Městě na Moravě, později v Mikulovicích u Znojma a Horních Dunajovicích.

Od roku 1966 až do své smrti působil v Křižanově, nejprve jako administrátor, později jako farář, deset let současně spravoval farnost Heřmanov u Velké Bíteše. Posledních pět let života působil v Křižanově jako výpomocný duchovní.

Zaopatřen svátostí nemocných zemřel 19. července 2010 v nemocnici v Mostištích ve věku 95 let.
14. července 2005 mu při příležitosti 90. narozenin biskup brněnský Mons. Vojtěch Cikrle
udělil za dlouholetou obětavou kněžskou službu medaili sv. Jana Sarkandra. 6. prosince 2006 ho papež Benedikt XVI. jmenoval kaplanem Jeho Svatosti s právem užívat titul Monsignore.
Rozloučíme se s ním při Nejsvětější oběti v kostele sv. Václava v Křižanově v sobotu 24. července 2010 ve 14:30 hodin a po obřadech ho doprovodíme na místní hřbitov, kde bude očekávat své vzkříšení.

Biskup Vojtěch, kněží brněnské diecéze, rodina Kotíkova