Jdi na obsah Jdi na menu

Monteverdi a Handel v Třebíči v sobotu, 29. června v 17 hod. v bazilice sv. Prokopa

Při příležitosti Svatoprokopských slavností pro vás ve spolupráci s Městským kulturním střediskem a farností Třebíč Zámek připravili hudebníci z Třebíče a Telče koncert duchovní hudby, při němž zazní v podání pěveckého sboru Musica animata z Třebíče skladby průřezem duchovní hudbou napříč staletími, sólisté pěveckého sboru Santini Telč za doprovodu Ad hoc quartetu provedou Monteverdiho Beatus Vir a vrcholem koncertu bude bezesporu Handelovo Te Deum v podání velkého smíšeného pěveckého sboru Musica animata za doprovodu Malého smyčcového orchestru ZUŠ Třebíč. Sbormistrem telčského sboru Santini je Anežka Tichá, pěvecký sbor Musica animata vede Veronika Hrůzová, uměleckým vedoucím Ad hoc quartetu a Malého smyčcového orchestru je Vít Coufal. Provedení řídí Karel Tomek.

Koncert se koná v sobotu, 29. června v 17 hod. v bazilice sv. Prokopa v Třebíči. Vstupné dobrovolné.

 
Program koncertu:
skladby české i světové sborové literatury
Musica animata (smíšený pěvecký sbor)

Claudio Monteverdi (1567-1643) - Beatus Vir
Santini Telč, Ad hoc quartet Třebíč

Georg Friedrich Handel (1685-1759) – Te Deum
Musica animata a Malý smyčcový orchestr Třebíč

Více informací zde.