Jdi na obsah Jdi na menu

Návštěvy nemocných doma již ve čtvrtek 29. 3.

sacerdos_sacramentum.jpgNa první pátek v měsíci, nebo jeden den předem navštěvuje duchovní správce z kláštera nemocné, kteří o to požádali. Protože první pátek v dubnu je zároveň Velkým pátkem, budou nyní tyto návštěvy o týden dříve - ve čtvrtek 29. 3. dopoledne.

Pokud si nejste jisti, že o Vás kněz ví a přijde k Vám, sdělte mu včas, že si jeho návštěvu přejete. Můžete volat tel. 561 034 564, 731 076 000, nebo napsat e-mail na jejkov (...) jejkov.cz.

Občas se objeví dotaz, kolik se za takovou návštěvu platí. Odpověď je jednoduchá - návštěvy nemocných jsou součástí pastorační péče o věřící a je tedy zcela zdarma. Pokud vás nějaká návštěva požádá o jakoukoli platbu či příspěvek, nejspíše jste si domů nepozvali kněze, ale šibala :-)

A co vše je třeba připravit? Není toho mnoho - hlavně duši. To zanmená před plánovanou návštěvou se ničím zbytečným nerozptylovat, ale vzít do rukou Písmo a přečíst nějaký vhodný úryvek např. z některého evangelia. Vhodná je i modlitba breviáře.