Jdi na obsah Jdi na menu

Nové podmínky stanovené ministerstvem zdravotnictví

 

Ministerstvo zdravotnictví stanovilo nové podmínky pro účastníky bohoslužeb. Platné jsou od 1. 11. t. r. a stanoví, že tito účastníci nemusí mít očkování proti nemoci covid-19, nemusí mít ani platný test prokazující bezinfekčnost. Musí mít ale dýchací cesty zakryté respirátorem a v kostele dodržovat rozestup 1,5 metru. 

V případě našeho kostela to bude v praxi znamenat omezení počtu míst k sezení přibližně na 50 osob (členové stejné domácnosti rozestup dodržovat nemusí). Z tohoto důvodu bude nutné znovu zavést systém reservací u duchovního správce na tel. 731 076 000. Kdo nebude mít reservaci, může být do kostela vpuštěn pouze pokud se nám podaří dodržet předepsané rozestupy.

Máte-li příznaky respiračních onemocnění (rýma, kašel, zvýšená teplota ap.), je vaší povinností zůstat doma a nechodit do společnosti! Pro všechny pak platí povinnost nošení respirátorů v uzavřených prostorách. Buďte, prosím, ohleduplní k ostatním!