Jdi na obsah Jdi na menu

Svatojánské vodní slavnosti Navalis 15. 5. 2010 v Praze

Všichni, jimž je drahá památka sv. Jana Nepomuckého se již jistě nemohou dočkat tradičních oslav tohoto světce v polovině května v Praze. 15. 5., po mši sv. v pražské katedrále se uskuteční barokní vodní špektákl na řece Vltavě. Mosty a břehy v blízkosti Karlova mostu se stanou pódii velkolepé podívané. K účasti přímo na hladině vodní zvou pořadatelé vodáky, vodní motoristy a jachtaře. Kdo přijde oslavit památku sv. Jana Nepomuckého, prožije znovu onu neobvyklou a krásnou atmosféru, dýchající k nám z doby barokní.

Hosté s vlastními plavidly mají mimořádnou příležitost spoluvytvářet atmosféru slavnostního večera. Rozsviťte si vlastní lampión na palubě vaší lodi!

 
K obnovení krásné tradice vodních slavností Navalis na řece Vltavě došlo v roce 2009. Nečekaně velký zájem široké veřejnosti potvrdil, že tato kulturní událost stále hovoří živým jazykem a promlouvá o něčem, co bylo dlouho a dobře skryto v podvědomí české společnosti. Letošní svatojánské slavnosti Navalis budou pokračováním zatím sice krátkého, ale nesmírně důležitého pokračování této tradice.
Z Třebíče pojede autobus poutníků v sobotu 15. 5. v 9 hod. z parkoviště u kapucínské zahrady. Předpokládaný návrat zpět bude kolem půlnoci. Cena za dopravu nepřesáhne 200 Kč. Přihlásit se můžete v klášteře v sacristii.

Program Svatojánských Navalis 2010

Čtvrtek       13. 5. 2010
20:00 h Spouštění gondol na hladinu Vltavy – náplavka u Hergertovy cihelny

Pátek          14. 5. 2010
11:00 - 18:00 h Prezentace gondol na Vltavě
17:00 - 19:00 h Zpívání gondoliérů v Pražských Benátkách - Čertovka pod Karlovým mostem

Sobota       15. 5. 2010
12:00 - 15:00 h Regata historických lodí pod Karlovým mostem na hladině Vltavy
18:00 h Mše sv. v pražské katedrále ke cti sv. Jana Nepomuckého
19:00 h Svatojánské procesí na Karlův most
21:00 h Barokní vodní špektákl

22:00 h Ohňostroj
Po celý sobotní den, od 10:00 hodin, budou na Křižovnickém náměstí probíhat historické trhy.

Neděle      16. 5. 2010
12:00 h Barokní koncert v Muzeu Karlova mostu - skupina Ritornello