Jdi na obsah Jdi na menu

Requiem za oběti II. světové války v pátek 22. 5. v Horním Újezdě

rip.jpgVe farnosti Horní Újezd u Třebíče bude v pátek 22. 5. 2015 v 18.30 hod. slouženo Requiem za oběti II. světové války. Půl hodiny před tím jste všichni zváni k modlitbám za tyto oběti u památníku osvobození naproti faře.

Při nich, stejně jako během liturgie v kostele sv. Petra a Pavla zazní Requiem, které r. 1603 zkomponoval Tomás Luis de Victoria.
 

Interpretem bude Husovický okrašlovací spolek pěvecký (Hussowitzer Gesang- und Verschönerungsverein.
 

_______________________

P. Tomás Luis de Victoria (1548 Ávila – 1611 Madrid) byl španělský kněz, který celý svůj život zasvětil duchovní hudbě. Působil převážně v Římě, kde se seznámil s Palestrinou i jeho syny, většina jeho hudby vyšla tiskem rovněž v Itálii.
 
Na přelomu 16. a 17. století byl v Madridu zpovědníkem bývalé císařovny a české královny Marie Španělské (matky Rudolfa II.), pro niž po její smrti v roce 1603 zkomponoval věhlasné šestihlasé requiem - Officum defunctorum.

Dvojsborové moteto Salve regina pochází z jeho první sbírky motet vydaných v Benátkách v roce 1572.