Jdi na obsah Jdi na menu

V sobotu večer a v neděli dopoledne bude mše svatá pouze v Brně!

Návštěva Svatého otce Benedikta XVI. v naši diecézi je historická událost, na niž jsme čekali dlouhá staletí. Sluší se proto, aby se mše svaté v Brně – Tuřanech zúčastnil každý věřící, který alespoň trochu může, včetně kněží a jáhnů. Proto rozhodl brněnský biskup Mons. Vojtěch Cikrle, že v neděli 27. 9. dopoledne ani předcházející sobotu 26. 9. 2009 večer nebudou pro věřící na celém území brněnské diecéze slouženy mše svaté. Pro ty, kteří pro stáří, zdravotní obtíže nebo z rodinných či jiných oprávněných důvodů nebudou moci do Brna přijet, je udělena dispens od povinnosti nedělní účasti na mši svaté. Těmto otec biskup doporučuje, aby bohoslužbu se Svatým otcem sledovali ve sdělovacích prostředcích.

Pro většinu poutníků by však neměl být problém se na mši sv. s Benediktem XVI. dostat. Pojedou-li autobusem, ten zaparkuje na dálnici D1 mezi Brnem a Vyškovem, a to v úseku EXIT 196 až EXIT 203. Přijíždějící autobusy se budou postupně z obou směrů řadit k parkování od místa EXIT 201 (Brno-Slatina). Po zaparkování autobusu půjdou poutníci

pěšky po ulici Evropské k areálu u letiště Brno – Tuřany, kde se bude konat mše svatá. Délka pěší trasy od zaparkovaných autobusů po vstup do areálu mše svaté bude v rozmezí od 1,5 km do 3,5 km. Pěší trasa bude dostatečně vyznačena, poutníky budou směrovat také pořadatelé.

Kdo pojede vlakem na hlavní brněnské nádraží, nebo autem na odstavné parkoviště, dostane se bezplatnou kyvadlovou MHD označenou písmeny P resp. C až přímo na tuřanské letiště. Bezproblémová by měla být také cesta vlakem do Šlapanic nebo do Brna – Slatiny a odtud pěší pouť na letiště Brno – Tuřany.

Místenky na letiště

Místenku, kterou jste si objednali, si již nyní můžete vyzvednout v sacristii. Kdo si ji předem neobjednal, může ji bez problémů získat do vzdálenějších sektorů
a několik šťastlivců může ještě získat několik volných místenek do sektoru A3 blízko papežské tribuny.

Koncert naděje v sobotu 26. 9. 2009:

V sobotu 26. 9. 2009 se v areálu letiště Brno – Tuřany uskuteční v rámci předprogramu papežské návštěvy Koncert naděje. Na koncertě vystoupí brněnská kapela Svítání, slovenská kapela Peter Milenky band a polská skupina Arka Noego.

Stanové městečko:

Po ukončení koncertu bude možnost přespat ve vlastním stanu do nedělního rána ve stanovém městečku v areálu tuřanského letiště. Městečko bude otevřeno
v sobotu od 15 hodin a uzavřeno v neděli v 5:30 hod.

V blízkosti městečka budou zajištěny mobilní záchody a cisterna s pitnou vodou.