Jdi na obsah Jdi na menu

Žehnání adventních věnců

Adventní věnec se svícemi je oblíbeným symbolem v předvánočním čase. Světlo čtyř svící, které se postupně zapalují v průběhu čtyř adventních týdnů, nese poselství Božího světla a připomíná Ježíšova slova: „Já jsem světlo světa“ (Mt 5, 14). Zelený adventní věnec je symbolem života a společenství, je znamením naděje, že Boží láska vítězí nad temnotou a smrtí, vždyť Boží Syn, Ježíš Kristus, se pro nás stal člověkem.

Také v našich farnostech se na počátku posvátné doby adventní uskuteční žehnání těchto adventních věnců a to před každou mší sv.  1. neděle adventní (v sobotu 26. listopadu v 16 hod. na Jejkově a v neděli 27. listopadu v 7.30 a v 9 hod. na Jejkově a v 10.30 hod. v Horním Újezdě. Po požehnání adventního věnce a pokropení svěcenou vodou pak kněz zapálí na adventním věnci první svíci. Chcete-li si nechat posvětit i své adventní věnce, přineste si je s sebou do kostela!