Jdi na obsah Jdi na menu

News

Příspěvky

Dnes přiletěl nástupce apoštola Petra

Svatý otec 26. září přiletěl na dlouho připravovanou a netrpělivě očekávanou návštěvu do České republiky.  Jeho první kroky vedly k Pražskému Jezulátku. V neděli dopoledne bude sloužit mši sv. v Brně na tuřanském letišti. Několik posledních místenek do předních sektorů jsou stále k dispozici. Také v obou

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News

Co si vzít s sebou na mši svatou do Brna

ObrazekDo sektorů A0 – A7 a B0 – B17 doporučují organizátoři vzít si s sebou vlastní skládací židličky (tyto sektory nejsou vybaveny židlemi) a pokrývku hlavy, popř. sluneční brýle. Dále pak přiměřené množství jídla a především tekutin

Poutníci by měli zvolit pohodlné oblečení, vhodnou obuv a především nezapomenout léky, které pravidelně užívají.

Pokud jste obdrželi předem objednanou místenku a brožuru s liturgickými texty, nezapomeňte si je vzít s sebou na

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News

Benedikt XVI. o své nadcházející cestě do České republiky

Castel Gandolfo. Benedikt XVI. ve své nedělní promluvě (20. 9. 2009) před modlitbou Anděl Páně obrátil pozornost k nadcházející návštěvě naší vlasti:

„Dá-li Bůh, uskutečním od soboty 26. do pondělí 28. září apoštolskou cestu do České republiky. Navštívím hlavní město Prahu, ale vydám se také do Brna na Moravu a do Staré Boleslavi, na místo mučednictví svatého Václava, hlavního národního patrona. Česká republika se nachází zeměpisně i historicky v srdci Evropy a po dramatech, kterými prošla v minulém století, potřebuje stejně jako celý kontinent opětovně nalézt důvody víry a naděje. Ve stopách svého milovaného předchůdce Jana Pavla II., který tuto zemi třikrát navštívil, vzdám také hold dávným i nedávným, hrdinným svědkům evangelia, a pobídnu všechny, aby kráčeli vpřed v lásce a v pravdě. Děkuji předem všem, kteří mne budou doprovázet modlitbou na této cestě, aby

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News

Několik posledních místenek na letiště i do autobusu

ObrazekNaše farnost s předstihem zajistila dostatek místenek na mši sv. se Svatým otcem 27. 9. co nejblíže hlavnímu pódiu. Jedná se o tyto sektory:
A0 - ministranti;
A2 - mládež;
A3 - pro všechny věřící;
A5 - rodiny s dětmi.
Asi 20 volných míst je také ve dvou autobusech společnosti Uchytil. Ty pojedou z Třebíče od zimního stadionu v 4.35 hod. (z H. Újezdu to bude v 4.20 a z Výčap v 4.15 hod.). Pojedete-li vlakem nebo osobním automobilem, v Brně přesednete na speciální bezplatné autobusy MHD, které vás odvezou přímo na letiště. Klikněte na "Celý příspěvek" a zobrazí se vám mapa příjezdových tras.
Mapa jednotlivých sektorů je zde (klikněte pro větší velikost):

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News

Farnost Jejkov může být zítra bez dluhů!

Většina bratří a sester, Bohu díky, pochopila, že když se dělají největší opravy kostela za několik posledních desetiletí, nemůže nikdo zůstat stranou a je třeba přiložit ruku k dílu: modlitbou, brigádou, finančním darem. Jen Boží pomocí a touto lidskou vstřícností se nám podařilo k 31. 8. provést opravy v objemu

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News

Mládež ČR prožije celý víkend se Svatým otcem

Mládež, ale nejenom mládež, z celé České republiky má jedinečnou možnost prožít celý víkend se Svatým otcem Benediktem XVI.

V sobotu 26. září 2009 od 18. 00 hodin do 21.30 bude pro všechny věkové kategorie v Brně připraven Koncert naděje. Po koncertě mohou mladí přespat ve vlastním stanu ve stanovém městečku, které bude v blízkosti hlavního podia. V neděli ve čtyři hodiny ráno se otevře vstup do areálu, kde bude Svatý otec sloužit mši svatou. Zde je od 6 hodin ráno připraven předprogram a příprava na setkání se Svatým otcem. V 10 hodin začne mše svatá, které bude předsedat papež Benedikt XVI. Po mši svaté bude pokračovat program na hlavním podiu. Mezi 14.00– 16.00 hod. bude vypraven speciální vlak z Brna do

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News

Na „Koncertu naděje“ vystoupí i Svítání

Koncert naděje se uskuteční v sobotu 26. září 2009 od 18. 00 hodin na letišti v Brně Tuřanech, v blízkosti hlavního podia při návštěvě papeže Benedikta XVI. Jako první se na podiu představí česká kapela Svítání.

Známá brněnská kapela Svítání se vyznačuje stylem Original Czech Music – to je akustické prolínání znění cimbálu, violoncella, kytar, akordeonu, baskytary, mandolíny, perkusí a bohatých pětihlasých vokálů – vše v nejrozmanitějších barevných kombinacích autorské tvorby. V průběhu vystoupení znějí hlavně skladby z vlastní autorské dílny, ale i instrumentální perličky

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News

Biskup Vojtěch Cikrle nás zve do Brna

 

Drazí přátelé,

rád bych Vás touto cestou ještě jednou pozval do Brna na osobní setkání se Svatým otcem Benediktem XVI.

Bude to historická událost pro celou naši zemi. Nejen proto, že být středem pozornosti světa je pocta i závazek, ale zejména proto, že

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News

Doprava do Brna na mši sv. s Benediktem XVI.

Přinášíme Vám podrobné informace o možnostech dopravy na letiště Brno - Tuřany 27. 9. 2009.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News

Kudy na mši sv. se Svatým otcem

Kudy se dostanete 27. 9. na brněnské letiště? Klikněte na mapu.Obrazek

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News

Výuka náboženství ve školním roce 2009/10

Výuka náboženství začne v týdnu od 14. 9. a bude probíhat takto:

ZŠ Benešova
středa:
1. a 2. třída 12.30 hod. (sraz u jídelny)

3. a 5. třída 13.15 hod. (sraz u jídelny)

Fara Jejkov (pro ty, kteří nemohou chodit ve škole)
pondělí:

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News

Denně SMS od papeže

Biskupství brněnské připravilo projekt nazvaný "Denně SMS od papeže". Jednotlivci, kteří se zajímají o osobnost Benedikta XVI. a chtějí se připravit a "naladit" na jeho návštěvu v ČR, mohou každý den dostat jednu myšlenku Svatého otce prostřednictvím SMS, a to od 5. do 25. září 2009 včetně.

Myšlenky Benedikta XVI. jsou vybírány z jeho tří encyklik: Deus caritas est (Bůh je láska), Spe salvi (O křesťanské naději) a Caritas in veritate (Láska v pravdě). Jejich přesnou citaci si mohou odběratelé SMS zpráv v následujících dnech zpětně zjistit na webových stránkách
<http://www.biskupstvi.cz/papezvbrne>.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News

Nové informace k návštěve Benedikta XVI. v ČR

Obrazek


Téma návštěvy papeže Benedikta XVI. v Brně je NADĚJE. V tomto duchu se ponese i program před zahájením bohoslužby v neděli 27. 9. 2009. Již v sobotu 26. září od 18 do 20.30 hodin ale rozezvučí stanové městečko nedaleko areálu konání bohoslužby na tuřanském letišti KONCERT NADĚJE. V neděli 27. září bude areál otevřen již od 4 hodin ráno.

Novéna k přípravě na setkání se Sv. otcem

V těchto dnech vychází brožura s devítidenní novénou k přípravě na návštěvu Svatého otce (viz 5. pastýřský list biskupů ČR, který bude čten při nedělních bohoslužbách 6. září 2009). Brožury jsou k dispozici na brněnském biskupství, odd. Služby (Petrov 5) za 20 Kč nebo v prodejnách Karmelitánského nakladatelství.

Rozšíření informací na webových stránkách

Dne 13. 8. byla spuštěna nová verze webových st

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News

Hledají se dobrovolníci do Brna na mši sv. se Svatým otcem

Náš biskup Mons. Vojtěch Cikrle hledá pořadatele, kteří by podpořili pokojný a bezpečný průběh mše svaté s Benediktem XVI. 27. 9. v Brně. Obrací se na nás tedy s prosbou o pomoc, abychom tuto poměrně náročnou a zároveň záslužnou službu pomohli zajistit.

Předpokládá se, že dobrovolníci začnou sloužit v neděli 27. září již od 4 hodin ráno a budou svoji službu končit až kolem 16 hodin odpoledne. Do služby jsou zapojeny také orelská a skautská organizace – prozatím od nich máme

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News

Nové fotografie z oprav fasády

Podívejte se, jak pokračuje oprava fasády kostela. Díky všem, kdo tuto opravu podporují svou modlitbou a štědrostí! Po otevření první fotografie klikněte na číslo 3-7 v nabídce "Automatické procházení".

 
Celý příspěvek

P. Josef Olejník odešel na věčnost

Nejvyšším Veleknězem byl pozván k věčné chvále jeho věrný služebník Mons. doc. Mag. Josef OLEJNÍK, PAPEŽSKÝ PRELÁT.

Narodil se 1. 7. 1914 ve Strání-Květná. Po studiu na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži a na CMBF v Olomouci byl vysvěcen na kněze 5. 7. 1938.

Po kaplanské službě ve Vsetíně odešel do Říma, kde studoval od r. 1939 do 1945 na Papežském institutu posvátné hudby. Sloužil 9 měsíců v Čsl. armádě v Anglii.

Po návratu do vlasti byl vicesuperiorem semináře a lektorem CMBF v Olomouci a zároveň kaplanem u sv. Michala. V letech 1950–1968 spravoval farnosti Andělská Hora, Dětřichovice a Rudná p/Pr. „Českou mši z Andělské Hory“ složil r. 1966. Od roku 1968 působil na CMBF v Olomouci a v Litoměřicích až do r. 1975, kdy mu byl odňat státní souhlas.

Roku 1990 se stal docentem na CMTF v Olomouci v oboru liturgického

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News

Mešní řád

Mše svatá – mešní řád česky a latinsky

Pro úplný tradiční mešní řád klikněte zde.

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News

Již známe bližší podobu mše svaté se Svatým otcem v Brně

ObrazekV naší farnosti jsme již dle přání otce biskupa začali s přípravou na česko-latinskou liturgii se Svatým otcem v neděli 27. 9. 2009 v Brně. Organizátoři této papežské bohoslužby nyní zpřesnili, jaká ordinaria a jaké mešní zpěvy během této mše svaté zazní. Z toho také vyplývá, na co se v příštích týdnech zaměříme.

Během vstupních obřadů a bohoslužby slova mše svaté s papežem Benediktem se budeme modlit Kyrie, Sláva a Věřím podle

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News

Charita ČR pomáhá v oblastech, které postihly povodně a vyhlásila finanční sbírku

Jednotlivé složky Charity ČR se podle svých možností zapojily do pomoci lidem, které v těchto dnech postihla povodeň a to v součinnosti s ostatními složkami Integrovaného záchranného systému, jehož je Charita ČR součástí.

Pracovníci Arcidiecézní charity Olomouc nabízejí pomoc v zasažených oblastech, do obce Zubří 25. června dovezli první tři vysoušeče a jsou v kontaktu s místními starosty a krizovým štábem v Novém Jičíně. Dne 25. června požádaly o zapůjčení vysoušečů obce Zašová a Hranice.

Pracovníci Diecézní charity ostravsko-opavské začali 26. června provádět sociální šetření v

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News

Začal Kněžský rok!

V pátek 19. června, o slavnosti Nejsvětějšího Srdce Ježíšova začal Kněžský rok vyhlášený papežem Benediktem XVI. Podle jeho slov bude tato událost příležitostí k docenění poslání kněze v církvi a ve společnosti. Jeho téma zní „Věrnost Krista, věrnost kněze“ a proběhne v rámci připomínky 150. výročí smrti Jana Maria Vianneye, svatého faráře Arského.

Kněžský rok vyvrcholí 19.června 2010 Světovým setkáním kněží na náměstí sv. Petra. Během tohoto roku Svatý otec prohlásí sv. Jana Maria Vienneye Patronem kněží celého světa,

 
Celý příspěvek
| Rubrika: News | 0 Komentářů: