Jdi na obsah Jdi na menu

Nová studie potvrzuje, že potrat zvyšuje riziko onemocnění rakovinou prsu

Londýn. Výzkumy na Sri Lance potvrzují souvislost mezi potraty a rakovinou prsu. Podle studie vědců university v Colombo, prodělaný potrat zvyšuje u žen trojnásobně riziko onemocnění rakovinou prsu, a tím je největším rizikovým faktorem spojeným s tímto onemocněním. Zprávu přinesla britská Liga pro život. Výzkum vědců z Colomba je už čtvrtým za posledních 14 měsíců, který tuto spojitost konstatuje. Podobné výzkumy proběhly v Číně, Turecku a Spojených státech amerických. Podle výzkumu vědců university v Colombo existuje také spojení mezi kojením a snížením rizika rakoviny prsu. U matek, které kojily děti od 12 do 23 měsíců, se riziko snížilo onemocnění o 66 procent oproti těm, které kojily méně než rok nebo vůbec.

(Zprávu publikoval server svedomi.cz a odvysílalo Radio Vaticana 23. 7. 2010)