Jdi na obsah Jdi na menu

Jaký byl svátek Povýšení Svatého Kříže na Jejkově

ObrazekV úterý 14. září uplynuly již tři roky od chvíle, kdy vstoupil v platnost dokument Summorum pontificum, dovolující sloužit Mši svatou nejen podle misálu Pavla VI. z r. 1969, ale i podle misálu bl. Jana XXIII. z r. 1962. 

Pro naši farnost to byl zároveň historický okamžik, neboť zde byla poprvé po čtyřech desetiletích opět sloužena tradiční Mše sv. Sloužil ji P. Mgr. Antonín Damián Nohejl z Plzně.

Do Třebíče se také sjela řada lidí ze všech koutů ČR. Nejpočetnější skupinou byli mladí z hnutí Juventutem, kteří také pomohli tuto slavnost připravit a po Mši sv. se setkali s místní třebíčskou mládeží.

Podrobněji o této události informuje článek uveřejněný na serveru Duše a hvězdy.

 

Náhledy fotografií ze složky Svátek Povýšení Svatého Kříže