Jdi na obsah Jdi na menu

Arcibiskup Lefebvre varoval Francii už 14. listopadu 1989

ml-portret.jpgKrvavé masakry desítek nevinných lidí, výbuchy bomb uprostřed poklidných měst... Už to není realita pouze jakýchsi vzdálených světů, ale po teroristických útocích v New Yorku, Londýně, Madridu a Paříži je to už realita našeho světa, našich zemí.

 

Politici už zase přispěchali se srdceryvnými kondolencemi a my jsme si už zvykli, že po nich stejně nebudou následovat žádné konkrétní činy k zajištění naší bezpečnosti.

 

Největší starostí evropských politiků je, aby na území EU nevstoupil nikdo z ruských politiků či podnikatelů, kterým to Brusel zakázal kvůli tomu, že si naprostá většina obyvatel Krymu odhlasovala jeho znovupřipojení k Rusku. Velmi mnoho energie věnují také tomu, aby v zemích EU byli umlčeni ti, kdo vytrvale brání tradiční hodnoty, na nichž evropská civilizace vyrostla.

 

Žádejte vládu, aby zastavila islám

 

V této souvislosti je velmi zajímavá tisková konference, která se uskutečnila na den přesně před šestadvaceti lety a na níž arcibiskup Lefebvre varoval před těmi, kdo zabíjejí ve jménu islámu a myslí si při tom, že pomáhají sobě i zabitým. Arcibiskup 14. listopadu 1989, dva roky před svou smrtí hovořil o tom, co se stane, až bude přítomnost muslimů ve Francii ještě silnější:

 

„Jsou to vaše ženy, vaše dcery, vaše děti, které budou uneseny a zavlečeny na jistý druh míst, jaká existují v Casablance a jinde. A vy je nebudete moci dostat zpět. Budou v medíně [arabská čtvrť s úzkými uličkami – pozn. překl.] a v mešitách a dokonce ani četníci se neodváží vstoupit do těchto míst. Čím pak bude Francie? Takové to již je v jistých městech v Anglii.“

 

Na otázku reportéra: „Co můžeme dělat?“, odpovídá:

 

„Žádejte vládu, aby zastavila islám. Tato dvě náboženství [křesťanství a islám] nemohou žít spolu. Je to nemožné. Jestliže bude každým rokem ve Francii o pět set tisíc muslimů více, uvidíte, jaké to bude...s jejich mešitami. Když jim nějaký vůdce řekne: ´Pobijte křesťany´ - když zabíjí křesťany, zachraňují tím svoji duši i duši toho, koho zabili - tak proč to neudělat, ne?“

 


Francie arcibiskupovo proroctví ocenila na 5 tisíc franků

 

Arcibiskup Lefebvre byl následně obviněn z rasismu a 21. června 1990 souzen francouzským soudem za své poznámky ve výše zmíněném prohlášení. 12. července 1990 byl vynesen rozsudek. Arcibiskup byl zproštěn obvinění z rasismu, ale byl odsouzen k pokutě 5 tisíc franků za své protimuslimské prohlášení (před nemuslimským publikem) a byl povinen nechat ve dvou novinách otisknout rozhodnutí soudu, protože „zhanobil“ muslimskou komunitu. Z celé věci vyšel ještě dobře, když soudce konstatoval, že „aktivně nepodněcoval k diskriminaci“, v tom případě by byl odsouzen k trestu vězení a pokutě 300 tisíc franků.

 

Nástupce arcibiskupa Lefebvra v Dakaru: proces je namířen proti katolické víře Francie

 

Tak byl za rasismus souzen člověk, který strávil více než 30 let svého života jako misionář v Africe. Africký kolega arcibiskupa Lefebvra a jeho nástupce na místě arcibiskupa Dakaru, kardinál Thiandoum, napsal před soudním procesem otevřený dopis známému francouzskému vydavateli Jeanu Madiranovi, aby jej povzbudil v jeho obraně arcibiskupa Lefebvra:

 

„Vážený pane Madirane,

nejprve Vás chci pozdravit v Ježíši Kristu a vyjádřit Vám svou bratrskou jednotu v Něm. Byl jsem skutečně „znechucen“, když jsem se dozvěděl o rozhodnutí LICRA [Mezinárodní liga proti rasismu a antisemitismu] vláčet Msgr. Marcela Lefebvra, arcibiskupa, před soud kvůli vykonstruovanému obvinění z rasismu! Chtěl bych, abyste aktivoval všechno své nadání literáta, spisovatele a katolíka a pomohl, aby tento zvrácený podnik vyšel naprázdno. Doufám, že právník zvolený Msgr. Lefebvrem neutralizuje tuto akci podniknutou ze strany LICRA. Nesmírně jsem se radoval z toho, jak jste vyvrátil obvinění z tzv. rasové diskriminace vzneseného vůči Msgr. Lefebvrovi. ... Skutečně, jak jste tak dobře napsal, je tento proces skrze Msgr. Lefebvra namířen proti katolicismu Vaší země.  Budu Vám vděčný, pokud mě budete v této otázce informovat. Zatím, protože jsme uprostřed Svatého týdne, Vám přeji radostné Velikonoce a děkuji vám předem za vše, co učiníte, abyste zastavil proces LICRA proti biskupovi.

Hyacinth kardinál Thiandoum, arcibiskup Dakaru.“

 

Závěr

 

Jak vypadá Francie, „nejstarší dcera katolické Církve“, s ohledem na muslimské osídlení dnes, každý ví. Čím dál jasnější je i to, že Jean Madiran měl pravdu, když jako hlavní cíl útoku ze strany LICRA na arcibiskupa Lefebvra identifikoval katolicismus Francie. Dnes lze říct, že cílem útoku je na všech frontách katolicismus jako takový. Slova arcibiskupa Lefebvra proto určitě stojí za připomenutí. Otázka, zda byl rasista nebo prorok je v tomto případě jen řečnická.


Celý článek najdete na http://rexcz.blogspot.cz/2015/11/rasista-nebo-prorok-2015_73.html