Jdi na obsah Jdi na menu

Benefiční SVATOVÁCLAVSKÝ KONCERT na podporu opravy jejkovských varhan

12-09-27-trebic-t.jpg

Římskokatolická farnost Třebíč Jejkov společně s pěveckým sborem SANTINI Telč si vás dovoluje pozvat na slavnostní benefiční SVATOVÁCLAVSKÝ KONCERT, který se uskuteční dnes 27. září 2012 v 19 hod. v kostele proměnění Páně v Třebíči. V podání tohoto mladého, dynamicky se rozvíjejícího pěveckého sboru zazní nejen klasické skladby světové duchovní hudební literatury, ale také oblíbené spitiuály.

Více informací ZDE

Chrámový smíšený pěvecký sbor Santini, který působí ve farnosti Telč od roku 2008, se věnuje interpretaci hudby všech žánrových kategorií se zvláštním zaměřením na hudbu duchovní a liturgickou. V současné době má 20 členů. Sbor působí nejenom ve městě Telči a okolí, koncerty organizuje i ve vzdálenějších městech a obcích. Hudební soubor přes krátkou dobu své existence ukázal, že je životaschopným a rychle se rozvíjejícím hudebním tělesem, sborem zpěváků a zpěvaček, kteří vědí, proč se chtějí produkci duchovní hudby věnovat a kteří jsou schopni pro uskutečnění svých cílů obětovat svůj čas, námahu i své peníze.

Dobrovolné vstupné ze SVATOVÁCLAVSKÉHO KONCERTU bude věnováno na opravu Jejkovských varhan, na jejichž rekonstrukci se právě v tuto dobu již intenzívně pracuje. Celková cena modernizace ovládací traktury, vyčištění a naladění nástroje je 1,9 mil. Kč. Díky štědrým dárcům má o.s. Jejkovské varhany na svém účtu již 0,5 mil. Kč. Všem, kdo se rozhodnou na tomto benefičním koncertu přispět na opravu královského nástroje v kostele Proměnění Páně předem mnohokrát děkujeme.