Jdi na obsah Jdi na menu

Boží věci kéž mají vždy přednost!

Pastýři, poté co vyslechli andělovo poselství, řekli si mezi sebou: „Pojďme tedy do Betléma… a vydali se tam“ (Lk 2,15). „Pospíchali“, říká doslova řecký text. To co jim bylo oznámeno bylo tak důležité, že museli jít okamžitě. Změnilo to svět. Narodil se Spasitel. Očekávaný Syn Boží přišel na svět v jejich městě. Co mohlo být důležitější? Zajisté je hnala také zvědavost, ale především vzrušení z toho, že právě jim, nepatrným a zdánlivě bezvýznamným lidem, bylo oznámeno něco tak obrovského.

Přeji Vám všem, aby se ani ve vašem běžném životě neměly věci jinak. Kéž za nejdůležitější vždy považujete věci Boží.

V seznamu priorit ať je Bůh vždy na prvním místě! Tak budou milostiplné a požehnané nejen tyto Vánoce, ale celý Váš život.

To Vám ze srdce přeji a u Pána vyprošuji.

P. Vlastimil Vojtěch Protivínský