Jdi na obsah Jdi na menu

Brno slaví 400 let od kněžského svěcení sv. Jana Sarkandra

ObrazekDne 22. 3. to bude přesně čtyři sta let, kdy v tehdejším kapitulním chrámu na Petrově v Brně přijal kněžské svěcení svatý Jan Sarkander, kněz a mučedník. V sobotu 21. 3. v 10.00 hodin bude na stejném místě, v nynější katedrále sv. Petra a Pavla, slavena bohoslužba, na níž přislíbil účast apoštolský nuncius arcibiskup Diego Causero a moravský metropolita, olomoucký arcibiskup Jan Graubner spolu s dalšími českými a moravskými biskupy.

S Brnem je světec spojen ještě jednou událostí – před kněžským svěcením 22. 3. 1609 na Petrově přijal dne 19. 3. 1609 v kostele Nanebevzetí Panny Marie (u jezuitů) v Brně i jáhenské svěcení.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář