Jdi na obsah Jdi na menu

Další brutální útok na křesťany - tentokrát na ty nejmenší

aleppo-katedrala.jpgDvousetkilogramová nálož explodovala před františkánskou školou v Aleppu na severu Sýrie. Dvě osoby zahynuly, 30 bylo zraněno, z toho dvě těžce.

Mrtvých ale mohlo být daleko víc. Krátce před explozí bylo při automobilu naloženém výbušninou asi 50 dětí z františkánské školy.

Kdyby toho dne o. Shadi Bader OFM neskončil mimořádně vyučování o něco dříve, došlo by ke skutečnému masakru – píše kustod Svaté země, o. Pierbattista Pizzaballa OFM, a děkuje Prozřetelnosti za záchranu nevinných dětí.

syria_aleppo.jpgK útoku v křesťanské čtvrti v Aleppu se nikdo nepřihlásil. Syrská vláda svaluje odpovědnost na zahraniční teroristy, podporující povstalce. Opozice v něm naopak spatřuje provokaci stávajícího establishmentu.

Zprávu přineslo Radio Vaticana.