Jdi na obsah Jdi na menu

Dnes přiletěl nástupce apoštola Petra

Svatý otec 26. září přiletěl na dlouho připravovanou a netrpělivě očekávanou návštěvu do České republiky.  Jeho první kroky vedly k Pražskému Jezulátku. V neděli dopoledne bude sloužit mši sv. v Brně na tuřanském letišti. Několik posledních místenek do předních sektorů jsou stále k dispozici. Také v obou autobusech je ještě několik posledních volných míst. 

Papež, římský biskup a nástupce svatého Petra, "je trvalý a viditelný zdroj a základ jednoty biskupů i celého množství věřících". "Římský biskup ze svého úřadu Kristova náměstka a pastýře celé církve má totiž nad církví plnou, nejvyšší a všeobecnou pravomoc a je oprávněn ji vždycky svobodně uplatňovat."

Zároveň je papež hlavou státu Vatikán v centru Říma. Zahraniční cesty papeže proto vždy spojují pastorační návštěvu dané země s návštěvou státní.

Současným, již 265. papežem je Benedikt XVI., občanským jménem Joseph Ratzinger. Zvolen byl dne 19. dubna 2005. Předchůdcem Benedikta XVI. byl v letech 1978-2005 Jan Pavel II., vl. jménem Karol Wojtyła. Během svého pontifikátu navštívil třikrát i naši zemi.