Jdi na obsah Jdi na menu

Hledají se dobrovolníci do Brna na mši sv. se Svatým otcem

3. 8. 2009

Náš biskup Mons. Vojtěch Cikrle hledá pořadatele, kteří by podpořili pokojný a bezpečný průběh mše svaté s Benediktem XVI. 27. 9. v Brně. Obrací se na nás tedy s prosbou o pomoc, abychom tuto poměrně náročnou a zároveň záslužnou službu pomohli zajistit.

Předpokládá se, že dobrovolníci začnou sloužit v neděli 27. září již od 4 hodin ráno a budou svoji službu končit až kolem 16 hodin odpoledne. Do služby jsou zapojeny také orelská a skautská organizace – prozatím od nich máme 100 a 100 dobrovolníků. K zvládnutí tak velkého množství účastníků bohoslužby však potřebujeme asi 1000 pořadatelů, tedy přibližně 800 pořadatelů ještě potřebujeme získat.

Je to například příležitost pro mnohé mladé a také pro lidi ve středním věku.

Podrobné informace budou dobrovolníkům průběžně sdělovány (skrze e-mailovou adresu).

Bude možné být na místě již v sobotu 26. září odpoledne nebo večer s možností přespání ve vlastních stanech ve stanovém městečku.