Jdi na obsah Jdi na menu

Hledají se dobrovolníci do Brna na mši sv. se Svatým otcem

Náš biskup Mons. Vojtěch Cikrle hledá pořadatele, kteří by podpořili pokojný a bezpečný průběh mše svaté s Benediktem XVI. 27. 9. v Brně. Obrací se na nás tedy s prosbou o pomoc, abychom tuto poměrně náročnou a zároveň záslužnou službu pomohli zajistit.

Předpokládá se, že dobrovolníci začnou sloužit v neděli 27. září již od 4 hodin ráno a budou svoji službu končit až kolem 16 hodin odpoledne. Do služby jsou zapojeny také orelská a skautská organizace – prozatím od nich máme 100 a 100 dobrovolníků. K zvládnutí tak velkého množství účastníků bohoslužby však potřebujeme asi 1000 pořadatelů, tedy přibližně 800 pořadatelů ještě potřebujeme získat.

Je to například příležitost pro mnohé mladé a také pro lidi ve středním věku.

Podrobné informace budou dobrovolníkům průběžně sdělovány (skrze e-mailovou adresu).

Bude možné být na místě již v sobotu 26. září odpoledne nebo večer s možností přespání ve vlastních stanech ve stanovém městečku.