Jdi na obsah Jdi na menu

Informace pro účastníky Světových dnů mládeže Madrid 2011

sdm125x125.jpg

Sekce pro mládež České biskupské konference bude připravovat účast jednotlivých poutníků českých a moravských diecézí na Světových dnech mládeže (World Youth Day - WYD) 2011 v Madridu.
 
Nedílnou součástí Světových dní mládeže jsou „Dny v diecézích". „Dny v diecézích" se budou konat v různých španělských diecézích od 11. do 15. 8. 2011. Program Světových dní mládeže bude od 16. do 21. srpna 2011 v Madridu.
 
Registrace - přihláška
Poutníkům z České republiky, kteří chtějí využít organizovanou nabídku Sekce pro mládež ČBK, doporučujeme (společnou) přihlášku přes diecézní centra mládeže z důvodů organizace a logistiky ubytování a účasti na programu Českého národního centra.
 
Mohou se hlásit na (arci)diecézní centra pro mládež svých diecézí od 1. 10. 2010 zasláním vyplněné přihlášky. Pracujeme také na formě přihlášení přes internet.
 
V případě individuálních přihlášek přes oficiální španělské stránky je pravděpodobné, že poutníci budou ubytováni ve velké vzdálenosti od ostatních a nebudou se moci efektivně zúčastnit společného programu. WYD Madrid 2011 také nabízí několik možností registrace, podle našich předchozích zkušeností ostatní možnosti účasti doporučujeme následující.
 
Cena:
Balíček poutníka: 163 € (zahrnuje během programu Světového dne mládeže 16. - 21. 8. ubytování a stravu, úrazové pojištění, městskou hromadnou dopravu, batoh poutníka, volný vstup na kulturní aktivity Festivalu mládeže).
 
Dar do Fondu solidarity 10 € na podporu účasti mladých z ekonomicky slabších zemí.
Cena dopravy autobusem: odhadovaná cena 4 900 Kč
Celková cena: 4.900 Kč + 173 €  = 9 400 Kč (dle kursu 26,00 Kč/€)
Stravování během Dní v diecézích je na vlastní náklady.
 
Doprava
Předpokládáme dopravu autobusy se zastávkami na zajímavých místech a pro účast na Dnech v diecézích. Dopravu do Španělska je možno si samozřejmě organizovat i individuálně, avšak v takovém případě nebude možno využít případné dotace ze Sekce pro mládež ČBK a diecézí.
 
I v případě individuální formy dopravy velmi doporučujeme společnou registraci a účast na programu Českého národního centra.
 
Ubytování
Účastníkům s objednaným ubytováním připraví organizace WYD skromné podmínky přijetí ve školách, tělocvičnách, farnostech nebo v rodinách.
 
Všichni si musí vzít spacák a karimatku! Z 20. na 21. srpna 2011 po skončení vigilie přenocují účastníci pod širým nebem v areálu Cuatro vientos (Čtyři světové strany).
 
Pojištění do zahraničí si hradí každý poutník sám.

Více informací a také elektronickou přihlášku na SDM Madrid 2011 najdete zde.