Jdi na obsah Jdi na menu

Jejkovské varhany už oblékají nový kabát

imag2770-50or.jpgDíky Bohu a díky vám, štědrým dárcům úspěšně pokračuje první generální oprava jejkovských varhan od jejich postavení. V minulém týdnu se uskutečnil kontrolní den z jehož závěrů vyplývá, že žádné nedostatky nebyly shledány.

Varhanní skříň už také začala oblékat svůj nový kabát. Zatímco dříve byla pouze celá natřena čokoládově hnědou barvou, nyní se už její horní patro může pochlubit fládrem imitujícím dub, zlacenými lištami a římsami a také nově zhotovenými řezbami, s nimiž se na skříni sice původně počítalo, ale vyřezány a namontovány nikdy nebyly. Vše muselo šedesát let čekat až na odborný zásah pana restaurátora Švancara.

Když se tedy dnes na varhanní skříň kostela "u kapucínů" podíváte, zcela jistě ji nepoznáte - a bude to i vaší zásluhou. Abychom v opravách mohli pokračovat a úspěšně je do slavnosti sv. Václava 2013 dokončili, nutně potřebujeme vaši pomoc. Dosud jsme již uhradili faktury za téměř 470 tis. Kč. Na dokončení díla však potřebujeme ještě nemalých 1,2 mil. Kč. K dnešnímu dni (26. 11. 2012) má naše farnost k dispozici pouhých 23.680,77 Kč. Zašlete nám proto, prosím, jakoukoli částku na účet 246 329 607/0300 vedený u Poštovní spořitelny.

(Potřebujete-li znát mezinárodní znaky IBAN a BIC, zde jsou:
CZ40 0300 0000 0002 4632 9607; BIC: CEKOCZPP).

 

Náhledy fotografií ze složky Generální oprava varhan