Jdi na obsah Jdi na menu

Kardinál Dominik Duka: lidé odpovědní za hru uvedenou v Huse na provázku by měli být trestně stíháni

Národní divadlo v Brně uvedlo hru s názvem „Naše násilí a vaše násilí“, v níž postava Ježíše znásilňuje muslimku. Podle Dominika Duky by měli být lidé pracující na této hře stíháni, protože porušují zákon. Režisér a dramaturg mají prý výjimku ze zákona. Díky tomu jsme podle Duky v největší krizi demokracie.


„Evropa se dostala do situace totálního chaosu,“ říká kardinál Duka. Nemůže uvěřit, tomu, co vše lze v Čechách a na Moravě považovat za kulturu. „Jak může vystupovat islám v podobě znásilněné dívky a křesťanská kultura civilizace, ten který měl zásadní princip dát život za druhé, tak je tam líčen jako násilník?“ řekl arcibiskup Duka.


Pan arcibiskup Duka se velmi ostře ohradil vůči řediteli divadla Martinu Glaserovi. Nazývá ho prolhaným a nevzdělaným. Podle kardinála Duky by umělci za uvedení hry měli být stíháni, protože porušili zákon. „Pokud budu já zarytý nacista, můžu propagovat nacismus?“ ptá se v rozhovoru moderátora Pavla Štrunce.

Celý rozhovor najdete zde.