Jdi na obsah Jdi na menu

Noc kostelů nesmí z našich chrámů dělat pouhé víceúčelové sály či kulturní domy, varují biskupové

noc-kostelu-jejkov.jpgProgram letošní Noci kostelů v našem chrámě naleznete zde.

Liturgická komise Konference biskupů Slovenska (KBS) vydala upozornění o nutnosti respektu vůči posvátnému prostoru. Celý text mohou zájemci najít na této internetové stránce.

„Zvláště v kontextu nadchádzející tzv. Noci kostelů, která se uskuteční 1. června 2012, si musíme být vědomi toho, že by bylo chybou vytvořit při této příležitosti z našich chrámů pouhé víceúčelové sály či kulturní domy. Je nutné účastníkům a návštěvníkům nabídnout právě to posvátno, které dnes mnozí hledají.

stuttgart-church.jpgA při zachování identity kostela jako místa, kde přebývá živý Bůh, může připravovaný program těmto lidem posvátno a kontakt s Bohem vhodně zprostředkovat," uvádí se v upozornění, pod nímž je podepsán předseda liturgické komise KBS Mons. Stanislav Stolárik, košický pomocný biskup.

Článek přinesl server Res Claritatis a Radio Vaticana.

Obr. dole: Chrám Nanebevzetí Panny Marie ve Stuttgartu postavený r. 1990