Jdi na obsah Jdi na menu

Ostatky Dona Bosca připutují do České republiky

don-bosco.jpgVe dnech 1. - 13. února 2013 navštíví Českou republiku socha s ostatky sv. Jana Bosca, která během tříletých příprav na 200. výročí jeho narození putuje po různých zemích světa. Don Bosco tímto způsobem zavítá do celkem jedenácti měst v Čechách a na Moravě.

Brněnský biskup Vojtěch Cikrle bude slavit při této příležitosti pontifikální bohoslužbu v sobotu 9. února 2013 v 18.00 hodin v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů v Brně-Žabovřekásch.

Svou cestu zahájí socha s ostatky sv. Jana Bosca dne 1. února 2013 v Plzni, dále budou převezeny do Prahy a každý další den do jiného města: Teplic, Litomyšle, Hradce Králové, Fryštáku, Havířova, Brna-Líšně a Žabovřesk, do Zlína i Ostravy. Svou pouť potom ukončí v Českých Budějovicích.

V rámci přípravy na výročí Dona Bosca, které se bude slavit v srpnu 2015, pořádali Salesiáni Dona Bosca u nás celou řadu akcí, například pátrání po stopách úcty Dona Bosca v České republice.don-bosco.jpg

Obr.: sv. Jan Bosco sedí uprostřed chlapecké kapely, kterou sám založil