Jdi na obsah Jdi na menu

Právě potvrzeno: Benedikt XVI. přijede do České republiky!

Již dříve uváděný termín dnes (30. 5.) potvrdilo tiskové středisko Vatikánu při příležitosti dnešního papežova setkání s českým prezidentem Václavem Klausem a jeho manželkou.

Brněnský biskup Vojtěch Cikrle při té příležitosti řekl, že se vždy těšil na okamžik, kdy bude moci Svatého otce přivítat v brněnské diecézi. „Vnímám tento okamžik nejen jako historickou událost, ale i jako povzbuzení pro nás všechny“, uvedl doslova náš otec biskup.

Podzimní návštěva Česka bude letošní třetí zahraniční cestou papeže a celkově třináctou apoštolskou cestou Benedikta XVI. Papež Jan Pavel II. navštívil Československo na jaře 1990, pár měsíců po pádu komunistického režimu, a pak přijel do České republiky ještě dvakrát - v letech 1995 a 1997.

Bližší informace o papežově návštěvě najdete zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář