Jdi na obsah Jdi na menu

Poškozená část stropu demontována. Začíná pokládka nových povalů

imag3420.jpgV kostele sv. apoštolů Petra a Pavla byl v úterý 30. 4. odstraněn poslední poškozený trám povalového stropu.

Ihned začala pokládka nových, celkem 28 povalů. Jedná se o poměrně složitou operaci, neboť každý trám (vážící kolem 300 kg) je třeba pomocí jeřábu a dělníků dostat otvorem ve střeše na půdu kostela a tam jej uložit na místo původních povalů.

imag3462.jpgJeřáb musel vysunout své rameno do maximální délky 30 m, aby bylo možné trámy dostat otvorem ve střeše na půdu. Tam už čekají tesaři a další dělníci, aby trámy uložili na místo původních, které už dosloužily.

Modlete se, prosím, za zdárný průběh této fáze generální opravy našeho chrámu Páně. Upřímné Pán Bůh zaplať!

Více fotografií najdete ve fotogalerii zde.