Jdi na obsah Jdi na menu

Pozor! Hledají se příbuzní Antonína Kaliny (1902)

26. 11. 2010

Pozor! Hledají se příbuzní (děti, vnuci, bratránci, sestřenice, synovci, neteře...) pana Antonína Kaliny, který pocházel z Třebíče. Datum jeho narození je 17. 2. 1902.

Pan Antonín pocházel z 11 sourozenců, jeho 2 sestry a 3 bratři byli kolem roku 1980 naživu.

Ještě je známo, že po válce bydlel v Třebíči, Úvoz 16, pak v Praze 3. Antonín Kalina byl ženatý.

Za druhé světové války byl pan Kalina deportován jako politický vězeň do koncentračního tábora. V Buchenwaldu, na Bloku 66 (KinderBlock 66), kde byl Antonín Kalina vězněn a kde  byl "Staršinou" či "Předákem". Díky jeho odvaze bylo zachráněno 1300 dětí. O jeho hrdinském činu by chtěla jedna ze zahraničních společností natočit dokumentární film. Hledá tedy jakékoli informace o tomto statečném člověku, či jeho příbuzných.

Je-li Vám osud, či jméno Antonína Kaliny povědomé, a jste-li příbuzní byť i vzdálenější, nebo o takových lidech víte, ozvěte se, prosím naší farní kanceláři.