Jdi na obsah Jdi na menu

Pozor! Hledají se příbuzní Antonína Kaliny (1902)

Pozor! Hledají se příbuzní (děti, vnuci, bratránci, sestřenice, synovci, neteře...) pana Antonína Kaliny, který pocházel z Třebíče. Datum jeho narození je 17. 2. 1902.

Pan Antonín pocházel z 11 sourozenců, jeho 2 sestry a 3 bratři byli kolem roku 1980 naživu.

Ještě je známo, že po válce bydlel v Třebíči, Úvoz 16, pak v Praze 3. Antonín Kalina byl ženatý.

Za druhé světové války byl pan Kalina deportován jako politický vězeň do koncentračního tábora. V Buchenwaldu, na Bloku 66 (KinderBlock 66), kde byl Antonín Kalina vězněn a kde  byl "Staršinou" či "Předákem". Díky jeho odvaze bylo zachráněno 1300 dětí. O jeho hrdinském činu by chtěla jedna ze zahraničních společností natočit dokumentární film. Hledá tedy jakékoli informace o tomto statečném člověku, či jeho příbuzných.

Je-li Vám osud, či jméno Antonína Kaliny povědomé, a jste-li příbuzní byť i vzdálenější, nebo o takových lidech víte, ozvěte se, prosím naší farní kanceláři.