Jdi na obsah Jdi na menu

Prahou prošel Pochod pro život modlící se za zastavení zabíjení dětí před narozením

pro-life.jpgV sobotu 26. března prošlo centrem Prahy přes 2 tisíce lidí, kteří protestovali proti legálnímu zabíjení dětí před narozením a modlili se za zraněné rodiče a za obrácení české společnosti lhostejné k utrpení druhých. Také tento již XI. ročník organizovaný Hnutím Pro život ČR byl zakončen tradičně před sochou sv. Václava.

"Byl to klidný a pokojný protest, kterým chceme poukázat na to, že denně je umělým potratem zabito téměř 70 počatých dětí. Minulý rok touto násilnou smrti zemřelo dalších 24 tisíc dětí před narozením," vysvětlila motiv akce Zdeňka Rybová z Hnutí Pro život ČR.

Vlastnímu Pochodu pro život předcházela mše svatá celebrovaná pražským arcibiskupem Dominikem Dukou za přítomnosti plzeňského biskupa Františka Radkovského, českobudějovického biskupa Jiřího Paďoura a řeckokatolického exarchy Ladislava Hučka a několika desítek kněží. Pražský arcibiskup Dominik Duka při mši svaté děkoval všem, kteří vytrvale pomáhají druhým, zejména pak zmínil organizace usilující různými způsoby o nápravu současného stavu.

Během dopoledního doprovodného programu v pražském dominikánském klášteře se veřejnosti představilo dvacet pět neziskových organizací věnujících se praktické péči o matky a děti, poradenství, osvětové a přednáškové činnosti, lobbingu či hospicové péči.

Více informací včetně fotografií najdete zde.