Jdi na obsah Jdi na menu

Přednáškový cyklus Církevní rok s Pannou Marií

Na konec roku 2009 připravilo Diecézní muzeum cyklus sedmi odborných přednášek s mariánskou tematikou z pohledu historie, dějin umění, etnografie, muzikologie a teologie.
Cyklus zahájí 29. 10. 2009 Vladimír Maňas příspěvkem o mariánských motivech v hudbě, v tématu bude pokračovat 5. 11. Jiří Plocek s přednáškou o mariánské lidové písni, 12. 11. Aleš Filip seznámí se změnami mariánské ikonografie na konci 19. století, 19. 11. vystoupí Alena Kalinová z Etnografického ústavu v Brně s příspěvkem o mariánských moti-vech v lidovém umění, 26. 11. provede Pavel Večeřa po evropských mariánských poutních místech, 3. 12. promluví Zora Wörgötter z Moravské galerie v Brně k tématu české barokní pouti a 10. 12. cyklus uzavře komponovaný pořad připravený manželi Osolsobě s názvem Panna Maria v české poezii.
Přednášky se budou konat vždy ve čtvrtek v 18 hodin v sále na Petrově 2 v Brně.   

PhDr. Karel Rechlík