Jdi na obsah Jdi na menu

Sv. Josef učí milovat a přitom nevlastnit

17. 3. 2014

imag1201.jpgZasáhne-li nás malomyslnost, pomysleme na Josefovu víru; zaplaví-li nás nepokoj, pomyslete na naději Josefa, který doufal, ačkoli nebylo naděje, pohltí-li nás nevraživost či nenávist, pomysleme na lásku Josefa, který byl prvním mužem, jenž objevil lidskou tvář Boha v osobě dítěte, počatého z Ducha Svatého v lůně Panny Marie. Dobrořečme Kristu, že se nám tolik přiblížil, a vzdávejme mu díky, že nám dal Josefa jako příklad a vzor lásky k němu.

Tak jako Josef nebojme se vzít Marii s sebou, tj. nebojme se milovat církev. Ovšem nikoli nějakou novou církev, založenou a uměle budovanou lidmi před padesáti nebo pěti sty lety, nikoli. Milujme onu jedinou pravou Církev založenou před dvaceti stoletími naším Pánem Ježíšem Kristem! Marie, Matka církve, nás naučí následovat pastýře, kteří následují Krista, milovat naše biskupy, kněze, a jáhny, kteří nade vše milují Boha a nehledají žádné kompromisy se světem, ale jsou věrni Kristu a Jeho odvěkému učení.

Manželé ať se s láskou dívají na lásku Josefa k Marii a k Ježíšovi; ti, kteří se připravují na manželství, ať ctí svého budoucího manžela či manželku, jako to činil sv. Josef.

Mše sv. ve středu 19. 3. 2014 bude ve 14.30 hod. v Domově pro seniory na Hájku a v 18.00 v klášteře. Mše sv. ze slavnosti sv. Josefa bude také v Horním Újezdě v úterý večer 18. 3. 2014 v 16.30 hod.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář