Jdi na obsah Jdi na menu

Z vůle Nejvyššího Velekněze byl povolán do věčného života jeho služebník biskup Jan Blaha

krenova-church.jpgZ vůle Nejvyššího Velekněze byl povolán do věčného života jeho služebník biskup Ing. Jan Blaha.
Narodil se 12. března 1938 v Brně. Na kněze byl vysvěcen 12. července 1967 v německém Augsburku, biskupské svěcení přijal 28. října 1967. Obě svěcení proběhla v utajení. Při svých civilních zaměstnáních působil jako duchovní zejména o víkendech, a to převážně na území královéhradecké diecéze. V září 1999 byl ustanoven farním vikářem ve farnosti u kostela Neposkvrněného početí Panny Marie v Brně na Křenové, kde působil až do konce svého života.

Zemřel po těžké nemoci dne 13. prosince 2012 v Hospici sv. Alžběty v Brně. Zádušní mše sv. za  biskupa Blahu bude sloužena ve čtvrtek 20. prosince 2012 v 11 hodin v katedrále sv. Petra a Pavla v Brně. Jeho tělo pak bude uloženo ve 13 hodin do kněžského hrobu na Ústředním hřbitově v Brně.

Obr.: Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Brně na Křenové, kde biskup Blaha působil až do konce svého života